مقام ریاست موسسه تحصیلات عالی خصوصی ترکستان

بیوگرافی دکتر عبد الهادی قادری

دکتر عبدالهادی قادری فرزند عبدالودود دردهم ماه سرطلان سال (1370 ه.ش) در شهرستان مارمل استان بلخ در یک خانواده فرهنگی، روحانی و دانشپرور دیده به جهان گشود، ایشان تعلیمات ابتدایی و متوسطه ای خود را در لیسه ابوعصمت بلخی و دوره لیسه را بنا بر نبود امکانات تدریسی و استادان مسلکی وارد استان بلخ شده و در لیسه عالی باختر   به پایان رسانید. همزمان بادرس های مکتب، آموزشهای مقدماتی دینی را نیز در مدرسه حسن ابن علی فرا گرفت، بعدا  با اشتراک در آزمون کانکور به دانش سرای انستیتوت نفت و گاز بلخ راه پیدا نموده و درسال 1388ه.ش ازرشته «استخراج نفت و گاز» آن دانشسرا، دانش آموخته ی صنف چهاردهم شد.
استاد قادری بعد از فراغت ازدانشسرای یادشده مدتی را صرف جستجوغرض ادامه تحصیلات دانشگاهی نمود که سرانجام در سال 1389ه.ش شامل دانشگاه بین المللی المصطفی گردیده و یکی دو سمستر از درس های دوره آموزشی لیسانس را در نمایندگی دانشگاه یاد شده واقع در شهر کابل ادامه داد و نهایتاً در اول ماه میزان سال 1390ه.ش غرض ادامه دروس باقی مانده عازم کشور جمهوری اسلامی ایران شد.

دکتر قادری درسال 1393 از رشته تحصیلی معارف اسلامی و حقوق دانشگاه یاد شده دانش آموخته مقطع تحصیلی لیسانس گردید وبلا فاصله تحصیلات  در مقطع ماستری را نیز آغاز نمود که در سال 1396 از رشته حقوق خصوصی دانشگاه مذکور دانش آموخته مقطع ماستری شد، هم چنان بلا فاصله تحصیلات خود در مقطع دکتری را نیز آغاز نمود که در سال 1398 دروس حضوری و آزمون جامع دوره دکتری را موفقانه سپری نموده و نامبرده فعلاً در شرف دفاع رساله دوره دکتری زیر عنوان: « حق حبس در نظام حقوقی ایران و افغانستان» بوده است.

همچنان استاد قادری در زمان دوره تحصیلی خود، به مدت شش سال در جمهوری اسلامی ایران به عنوان: «رئیس انجمن علمی- پژوهشی حقوق و معارف اسلامی» دانشگاه بین المللی المصطفی ایفای وظیفه نموده است.
بلاخره ایشان در زمستان 1398 به کشور عودت نمود و به مدت یک سال و نیم تحصیلی (درسالهای 1399و1400ه.ش) به عنوان مُدرس ، رئیس کمیته ها و آمرکمیته تحقیق در دانشگاه های آریا، رهنورد، ابن سینا و ترکستان ایفای وظیفه نموده اند.

با آرزوی سلامتی و موفقیتهای روزافزون برای استاد گرامی.

پیام ریاست محترم موسسه تحصیلات عالی ترکستان 

ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ

حمد و سپاس خداوندی را سزاست که انسان را آفرید و آنچه را که نمی داست به او یاد داد «الذی علم بالقلم» وبعد..!

افغانستان کشوری است اسلامی، که تاریخ وپیشنه­ای درازمدت در دین مبین اسلام دارد؛ این کشور در سیرتاریخی خویش دشواری ها و ناگواری های زیادی را پشت سر گزرانده است.

ملت عزیز افغانستان در برابر اشغال گران انگلیس از خود مقاومت بلندی نشان داده و اولین ملتی است که توانسته حلقه های سیاه حاکمیت انگلیس را بشکند و مسیر را برای سایر کشورهای که در اسارت و بند مانده باز نماید.

همچنان کشورافغانستان در برابر هجوم سیل آسای ارتش اتحاد شوروی سابق از خود مقاومت بزرگی نشان داده و با قهرمانی بی مانند خود در تاریخ معاصر، الگویی از شجاعت و مردانگی و آزاد زیستن را ثبت تاریخ امت اسلامی نموده است.

با این همه مجاهدت و قهرمانی ها متأسفانه کشور عزیز ما افغانستان در نتیجه عوامل مختلف و توطئه های منطقه ای در بحر انبوهی از مشکلات فرو رفت، که توانایی هایش را به چالش گرفت و تلخ ترین جام زهر را در کامش ریختند و انشا الله جوانان و تحصیل کرده گان این سرمین باهمت بلند و باهمکاری مردم خویش کشور شان را خواهند ساخت.

از آن جائیکه اعاده مجدد ساختارهای معنوی در پهلوی ساختارهای زیربنای یک امر ضروری پنداشته شده است و این مأمول جز از طریق تربیه کدرهای مسلکی و مؤمن و مخلص که کشور را از این ورطه های مهلک و نابود کننده نجات دهد امکان پذیر نیست، به این لحاظ خدمت گذاری، تأسیس و ایجاد مراکز تعلیمی و پوهنتون ها به خاطر بدست آوردن چنین یک هدف بلندی امر ضروری و لازمی پنداشته می شود.

با درک این مسؤولیت ما به نوبه خویش سعی و تلاش به خرج دادیم تا در این مسیر مبارک سهم گیریم ودر موسسه تحصیلات عالی ترکستان جهت بلند بردن استعداد های جوانان خویش شبانه روز در خدمت قرارداریم و از خداوند منان مسئلت می نماییم که ما را در ادامه این راه یاری دهد و به کاری که محبت و رضای اوست، توفیق عنایت فرماید.

بااحترام

دکتر عبدالهادی قادری

رئیس موسسه تحصیلات عالی ترکستان